Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva 2007

26. 11. 2009
                                      Výroční zpráva
         občanského sdružení Královský stolec za rok 2007
 
 
Duben – spoluúčast občanského sdružení Královský stolec na akci Za rudoltickou růží. Turistický pochod organizovaný Turistickým oddílem Krnov, Obecním úřadem Slezské Rudoltice a Rusín. Zajištění růží pro výsadbu před zámkem ve Slezských Rudolticích, před historickým křížem obnoveným v minulém roce občanským sdružením Královský stolec na polní cestě směřující z Hrozové do Pelhřimov a u hraničního přechodu v Rusíně na podporu výstavby nové cesty z Rusína do polských Gadzowic.
 
Květen – 2. 5. 2007: vydání prvního čísla rusínského Zpravodaje.
 
Květen – 26. 5. 2007 – Společenské setkání a schůze členů a sympatizantů sdružení při „Svatodušní vaječině“. Informace o plánovaných akcích na tento rok. Informace o projektu nahrávky varhan z Osoblažska. 
 
Červen – 8. 6. 2007 – Zahájení projektu Varhany z Osoblažska – prohlídka kostelů a varhan. Zajištění technické připravenosti varhan.
 
Červen – 9. 6. 2007 – Obnova tradice „Božího těla“. Průvod k obnoveným kapličkám v Hrozové.
 
Červenec – 5. – 7. 7. 2007 – Nahrávání varhanních skladeb v 9ti kostelích na Osoblažsku a v 1 kostele v sousedních polských Goluszowicích.
 
 
Červenec - Spolupráce na organizaci tradiční „Rudoltické stopy“. Prázdninový výlet dětí ze Slezských Rudoltic..
 
Červenec - vyčištění a úprava historického hrobu místních farářů na hřbitově v Hrozové
 
Srpen - 5. 8. 2006 - Letní koncert v předvečer rusínské pouti v kostele v Hrozové. Účinkující: mladí hudebníci (žáci a studenti) z Osoblažska: Rusína, Slezských Rudoltic, Slezských Pavlovic a Třemešné. Pozvání přijala hudební skupina „Jistebnická třináctka“.Obrovský úspěch. Plný kostel. Skupina „Jistebnická třináctka“ hrála také na pouti u rusínskou kaple.
 
Srpen – 6. 8. 2007 – účast na mezinárodní rusínské pouti na kopci Klobouk u kaple smíření. Zajištění stánku a výstavky suvenýrů. Zajištění koláčů pro účastníky. Zajištění kapely „Jistebnická třináctka“
 
Srpen - 11. 8. 2007 – spoluúčast na kulturní akci – Módní přehlídka paličkovaných šperků členky Královského sdružení Hany Klimoškové na zámku ve Slezských Rudolticích.
Srpen – 14. 8. 2007 – setkání s členy hnutí Duha, spolupráce na čištění aleje směrem na Pelhřimovy.
Srpen – 19. 8. 2007 - účast na koncertu pořádaném hnutím Duha ve Slezských Rudolticích
 
Průběžně: Zajišťování materiálu pro výrobu přebalu na připravované CD. Fotografie, historické podklady, výroba podvínků pro paličkování kostelů. Práce na textech pro buklet. Zajišťování objednávek tisku a výroby CD.
 
Září – 1. 9. 2007 – účast na dožínkách v sousední polské obci.
 
Září – 19. 9. 2007 – pozvání německé rodačky Barbary Molterové do Hrozové. Seznámení s činností občanského sdružení, dohoda o vzájemné spolupráci, neteře hrozovského rodáka, Prof. Josefa Scharberta, který inicioval výstavbu kaple v Rusíně.
 
Září – 29. 9. 2007 – Křest nového CD Varhany z Osoblažska u příležitosti Setkání hrozováků a michalské pouti v Hrozové.   Slavnostní ukončení projektu. Účast asi 200 účastníků. Společenská zábava, pohoštění připravené členy občanského sdružení a místních občanů, hosté z polských Goluszowic a Glubczyc. Předání CD sponzorům.
 
Listopad – 24. 11. 2007 – spoluúčast na vánočních trzích ve Slezských Rudolticích.
 
Prosinec – 10. 12. 2008 - vydání dalšího čísla rusínského Zpravodaje
 
Prosinec – 21. 12. 2008 – Prezentace CD Varhany z Osoblažska na křtu knihy o krnovských varhanách v koncertní síni v Krnově. Knihu vydal MÚ Krnov ve spolupráci s pracovníky firmy Varhany- Rieger-Kloss.
 
Prosinec – 26. 12. 2007 – pomoc při organizaci vánočních koncertů v Hlince a Slezských Pavlovicích. Moderování, nabídka CD Varhany z Osoblažska k prodeji.
 
 
Zpracovala: Mgr. Ludmila Čajanová